edrauda.lt Naujienos

Laidavimo draudimas – kokiais atvejais reikalinga ši paslauga?

Laidavimo draudimas – specializuota paslauga, kuri pasitelkiama siekiant užtikrinti, kad tarp fizinių ar juridinių asmenų sudaryti oficialūs susitarimai bus įgyvendinti ir finansiškai padengti net jeigu apdraustas asmuo negalės įvykdyti priimtų įsipareigojimų. Ką galima apdrausti laidavimo draudimu ir kada aktuali ši sutartis?

Abipusis pasitikėjimas atliekant bet kokias paslaugas ar darbus – būtinas. Vis dėlto, kartais vien pasižadėjimo nepakanka. Neramu, kad priimti įsipareigojimai nebus įgyvendinti, o gal norite įrodyti savo patikimumą užsakovui? Tuomet verta pasirūpinti nuostolių atlyginimu ir sudaryti laidavimo draudimo sutartį.

Ši paslauga aktuali fiziniams ir juridiniams asmenims. Ji pasitarnauja, jeigu išsipildo blogiausias scenarijus – sutartyje numatyti įsipareigojimai nėra atliekami kokybiškai ar laiku. 

Rekomenduojama laidavimo draudimu pasirūpinti šiais atvejais:

Pasiūlymo laidavimas. Ši paslauga praverčia juridiniams asmenims, įmonėms, verslams. Vienas dažniausių scenarijų – vykstat viešajam pirkimo konkursui, jame dalyvaujanti įmonė staiga pakeičia savo sprendimą ir atsiimą pasiūlymą, atsisako pasirašyti sutartį su pirkėju ir pan. Tokiu atveju pasiūlymo laidavimo draudimas padengia pirkėjui kylančius nuostolius.

Paslaugos atlikimo laidavimas. Aktualus, jeigu yra rizika, kad draudėjas neišpildys prisiimtų sutarties sąlygų. Įsigytas paslaugos atlikimo laidavimo draudimas apsaugo paslaugos užsakovą nuo didelių finansinių nuostolių, kurie neišvengiami, jeigu numatytas projektas įgyvendinamas nepilnai ar nekokybiškai.

Išankstinio apmokėjimo laidavimas. Pasitaiko, kad užsakant paslaugas ar prekes ir sumokėjus už jas avansą, dėl įvairių priežasčių šios lėšos panaudojamos nesilaikant sutartyje numatytų reikalavimų. Išankstinio apmokėjimo laidavimo draudimas užtikrina, kad bus padengti užsakovo patirti nuostoliai: jam bus išmokama avanso suma.

Garantinio laikotarpio laidavimas. Šis laidavimo draudimas praverčia, kai draudėjas nėra užtikrintas, kad sutartyje numatytas prievoles įvykdys laiku. Tipinis pavyzdys – statybų darbai, renovacijos. Visus nuostolius už laiku neatliktus darbus atlygins draudimas.

 

Laidavimo draudimas yra puikus pasirinkimas, kuris teikia naudą abiem pusėms: draudėjui padeda įrodyti jo patikimumą sudarant sandorį o užsakovui suteikia užtikrintumo, kad nesulaukus sutartos paslaugos visi finansiniai nuostoliai bus atlyginti.

Jeigu ieškote išskirtinių pasiūlymų Jums palankiomis sąlygomis, viską raskite vienoje vietoje – UADBB „Edrauda“ interneto svetainėje. Laidavimo draudimo sutartį sudaryti greita ir paprasta: tereikia išsirinkti Jums palankiausią variantą ir užpildyti elektroninę paraiškos anketą.