edrauda.lt Naujienos

5 draudikų patarimai, kaip protingai pasirinkti kelionių draudimą

Kelionių draudimas dažnai yra viena tų „smulkmenų“, kurią prisimename paskutinę minutę. Jį įsigijus paskubomis, galima gerokai permokėti, o nutikus bėdai – negauti to, už ką manėme sumokėję. UADBB „Edrauda“ komanda dalinasi 5 patarimais, kurie leis rasti Jums tinkamiausią kelionės draudimą ir neprašauti.

Šiandien kelionės ir kitų rūšių draudimą internete galima įsigyti vos per porą minučių. Visgi renkantis svarbu nepamiršti, kad geras draudimas nėra universalus: jis turi atitikti unikalius Jūsų poreikius. 

Jeigu sunku išsirinkti tinkamiausią variantą, dalinamės patarimais, kurie padės keliauti ramiau ir saugiau:

Patarimas nr.1: žinokite kelionės tikslą

Prieš sudarant kelionės draudimo sutartį, kritiškai įvertinkite savo išvykos tikslą. Jeigu Jūsų maršrutas lankstus, nebūtina tiksliai nurodyti atostogų šalies, tačiau svarbu žinoti, jeigu lankysitės ne ES valstybėse. Nuo to priklauso draudimo sąlygos ir kaina.

Patarimas nr.2: įvertinkite savo poreikius

Idealu, jeigu ruošiantis atostogoms iš anksto numatysite būsimas veiklas. Galbūt planuojate atostogas leisti aktyviai – slidinėti, išbandyti giluminį nardymą, šokinėti nuo uolų? O gal rinksitės ramų poilsį – kaitinsitės paplūdimyje, pažinsite šalies kultūrinius objektus? Nuo to priklauso, kokio tipo kelionių draudimą verta įsigyti: dažnai standartinis draudimas nedengia nuostolių, kurie galimi užsiimant ekstremaliomis sporto veiklomis.

Patarimas nr.3: numatykite sveikatos rizikas

Ruošiantis išvykai, sužinokite, kokios lengvai užkrečiamos ligos dažnos regione, kurį lankysite. Jeigu planuojate ilsėtis egzotiškuose kraštuose, ypač Azijoje ar Afrikoje, verta pasirūpinti vakcinacija nuo A ir B hepatito, erkinio encefalito, choleros, vidurių šiltinės, meningokokinės infekcijos ir kitų ligų – klausykitės savo šeimos gydytojo rekomendacijų. Įsitikinkite, kad draudimo sutartis numato finansinę apsaugą ligos, hospitalizacijos, traumos ir kito sveikatos sutrikdymo atveju.

Patarimas nr.4: apsisaugokite nuo nenumatytų aplinkybių.

Kelionės draudimą rinkitės priklausomai nuo krypties ir planuojamų užsiėmimų, tačiau mintyse apsvarstykite visus galimus scenarijus. Galbūt Jūsų laukia jungiamieji skrydžiai ar didesni atstumai? Tokiu atveju rekomenduojama pasirūpinti bagažo apsauga: jeigu šis dings ar bus pavogtas, nepatirsite papildomų išlaidų. Planuojate keliauti nuomotu automobiliu? Pasirūpinkite asmens civilinės atsakomybės draudimu. Taip pat, nepriklausomai nuo kelionės tipo, Covid-19 laikotarpiu patariama įsigyti neplanuotų išlaidų bei kelionės atšaukimo draudimą: jeigu negalėtumėte keliauti dėl ligos ar kitų priežasčių atgautumėte sumokėtus pinigus ar bent jau didžiąją dalį sumos.

Patarimas nr.5: atidžiai įsigilinkite į draudimo poliso taisykles

Suprantame, kad skaityti informaciją, parašytą smulkiu raštu nėra malonu: daug smagiau užsiimti atostogų planavimo rūpesčiais. Vis dėlto, papildomo streso kelionės metu įvykus nelaimingam atsitikimui išvengsite, jeigu prieš tai pasigilinsite į Jus dominančios draudimo bendrovės pasiūlymą.