edrauda.lt Naujienos

Kaip apsaugoti nekilnojamą turtą?

Kuo skiriasi nekilnojamą turtą saugantys draudimai? Gal užteks ir to pigesnio, kam išleisti per daug? O gal išvis neverta leisti pinigų? Tokios abejonės mūsų nestebina, nes girdime jas dažnai. Norime dar kartą trumpai papasakoti kodėl verta ir kuo skiriasi trys pagrindinės draudimo rūšys.

1) Būsto draudimas. Tai draudimas, kuris rūpinasi jūsų būsto sienomis, stogu, kitomis konstrukcijomis ir pan. Jums bus sumokėta atkuriamoji vertė jei būsto konstrukcijai žalos padarys įvairios gamtinės jėgos, gaisras, vanduo, elektros įtampos svyravimai ar kiti veiksniai, kurie buvo nurodyti draudimo polise. Kaip jau minėta, amortizuojama atkuriamoji vertė, kuri nėra lygi rinkos vertei. Jei būsto įsikūrimui naudojote specifines-ypatingas medžiagas, gali būti, kad suma nebus lygi dabartinei jų vertei.

2) Vidaus turto draudimas. Mūsų namai pilni įvairiausių daiktų. Tai ir baldai, buitinė technika, įvairūs namų dekoro elementai. Gaisro ar bet kokios kitos stichinės nelaimės metu nukenčia ne tik pastato sienos, bet ir šis mūsų turtas. Draudimas skaičiuoja paprastai - žiūrima, už kiek galėtumėte dabar įsigyti sunaikintą turtą. Tokia suma ir bus paskaičiuota bei kompensuojama.

3) Civilinės atsakomybės draudimas. Dar vienas svarbus niuansas - jei jūsų butas užsidegė, didelė tikimybė, kad gaisras apgadins ir kaimynų turtą. Ugnį lengvai gali pasigauti aukščiau esantys ar butai iš šonų. Nors gaisro atvejų daug, bet ekspertai patikslina, kad dažniausiai šiuo draudimu naudojamasi siekiant padengti kaimynų buto užliejimą trūkus vamzdžiams. 

Pasirūpinti savo saugumu kainuoja gerokai mažiau, nei galimi nuostoliai. Todėl rekomenduojame patikrinti keleto draudimo kompanijų pasiūlymus vienoje vietoje: www.edrauda.lt 

TURTO DRAUDIMAS