edrauda.lt Naujienos

Kada lietuviai būstą draudžiasi aktyviausiai?

Vos tik spaudoje pasirodo informacija apie stichines nelaimes ir su jomis susijusius nuostolius, žmonės puola drausti savo turtą. Draudimo kompanijos pastebi, kad norinčių apsidrausti padaugėja net trečdaliu. Ir tai vyksta kaskart po didesnių audrų, potvynių, ledų krušos, žaibo išlydžio sukeltų nelaimių. Puikus pavyzdys - sprogimas Viršuliškių daugiabutyje. Šis, plačiai spaudos nušviestas įvykis, nejuokais išgąsdino ne vieną tautietį.

Tačiau bendra sąmoningumo situacija gerėja. Žmonės ne tik baukščiai reaguoja į nelaimes, bet ir reguliariai saugo savo turtą. Tarkim 2017-aisiais atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad beveik pusė lietuvaičių niekaip nesaugo būsto. Praėjo vos septyneri metai ir apklausos rodo visai kitokius skaičius - vos 20 procentų respondentų savo būsto likimą patiki likimo valiai.

Specialistai tikina, kad šiuo metu populiariausias nekilnojamo turto apsaugos būdas - būsto draudimas. Statistika rodo, kad šia paslaugas naudojasi 60% šalies gyventojų. 

Derėtų nepamiršti, kad rizikų gali būti įvairių, todėl draudimas apima visas įmanomas negandas. Į sąrašą įeina apsauga nuo vagysčių, ugnies padarytos žalos, vandens bei gamtos jėgų sukelti nemalonumai. Rekomenduojame gerai susipažinti su draudimo sutarties sąlygomis, jei yra poreikis, pasirinkti platesnę apsaugą, tarkim pasirūpinti ir savo namų turtu. Prisiminkite, kad draudimą derėtų pirkti ne „iš reikalo“ ar „kad tik būtų“. Žiūrėkite į jį kaip į ateities investiciją, padėsiančia amortizuoti galimus finansinius nuostolius.

Tiesa, visų Lietuvos draudimo kompanijų pasiūlymus galite rasti ir patikrinti vienoje vietoje. Išbandykite www.edrauda.lt būsto draudimo skaičiuoklę.

TURTO DRAUDIMAS