edrauda.lt Naujienos

Automobilių vagysčių mažėja, tačiau žalos didesnės

Lietuvos Policijos duomenimis, automobilių ir jų dalių vagysčių sistemingai mažėja. Praeitais, 2023-iais metais, užfiksuoti 288 tokie įvykiai. O štai vienais metais anksčiau, 2022-aisiais, buvo net 331 atvejis. Tačiau nereikėtų susidaryti klaidingų išvadų - mažėjantys skaičiai nereiškia, kad žala taip pat padaroma mažesnė. Draudikai tikina, kad per metus kompensacijos ne sumažėjo, o gerokai padidėjo. Jei anksčiau vidutinės kompensacijos suma buvo apie 8 tūkst., tai dabar ji siekia 13,5 tūkst. eurų.

Specialistai tikina, kad vienas veiksnių, lemiančių tokį ryškų žalų pokytį - lietuviai vairuoja vis naujesnius ir brangesnius automobilius. Taip pat derėtų nepamiršti fakto, kad automobilių detalės gerokai pabrango, net ir ekonominės klasės automobiliams.

Kiekviena konkreti automobilio markė įprastai turi skirtingas paklausias dalis. Tačiau draudikai, pažvelgę į vagysčių statistiką, gali pasakyti, kas ilgapirščių tarpe populiariausia. Dažniausiai savininkai pasigenda galinio vaizdo veidrodėlių. Taip pat vis dar populiaru vogti multimedijos ar navigacijos įrenginius. Populiarumo nepraranda ir priekiniai žibintai, vairuotojo oro pagalvės, prietaisų skydeliai. Rečiau, bet taip pat pasitaiko ratų gaubtelių bei ratlankių vagystės. 

Nuo vagišių nukentėję vieningai sutaria, kad žalos suma dvigubėja dėl skubotai „atliekamo darbo“. Ardydami detales ilgapirščiai dažnai apgadina ir kitas automobilio dalis, kurias taip pat tenka keisti arba restauruoti.

Pačių vagysčių skaičius mažėja dėl keleto veiksnių. Pirmas jų - automobilių gamintojai į savo gaminius integruoja vis daugiau apsaugos priemonių. Taip pat ir pareigūnai prioritetiškai imasi vagysčių tyrimų, o pasienio punktuose vyksta griežta kontrolė.

Rekomenduojame ir patiems imtis papildomų priemonių, kad jūsų turtas būtų saugesnis. Patikrinkite keleto draudimo kompanijų pasiūlymus ir išsirinkite sau priimtiniausią:

AUTOMOBILIO DRAUDIMAS