edrauda.lt Naujienos

Ar gausiu pakaitinį automobilį?

Eismo įvykio dalyviai žino, kaip sunku likti be transporto priemonės. Tol kol remontuojamas jų asmeninis automobilis, įprastas gyvenimas nesustoja. Todėl ypač dažnai draudimo kompanijų darbuotojai girdi klausimą - ar gausiu pakaitinį?

Jei jūsų automobilis po eismo įvykio atsidūrė autoservise, bet transporto priemonė žūtbūt reikalinga, galite išsinuomoti pakaitinę. Tai padarę, eismo įvykio dalyvio civilinės atsakomybės draudikui pateikite prašymą atlyginti nuomos išlaidas. Draudikas analizuos jūsų prašymą pagal du kriterijus - ar pakaitinis automobilis tikrai buvo būtinas, ar patirtos išlaidos yra logiškos. 

Jei norite, kad būtų atlygintos nuomos išlaidos, jums reikės pateikti tokią informaciją:

  • Kur ir kam buvo reikalingas automobilis? Ar tikrai nebuvo galima išsiversti be jo?
  • Pakaitinio automobilio nuomos sutartį.
  • Mokėjimo kopiją.

Primename, kad jei esate apsidraudę KASKO draudimu - pakaitinis automobilis bus suteiktas nemokamai. Laikas, kiek galėsite naudotis šia paslauga, ribotas - tol, kol bus suremontuota avarijos metu nukentėjusi transporto priemonė.

Jei automobilis sudaužytas nepataisomai, sąlygos šiek tiek kitokios. Tokiu atveju pakaitinį gausite 14-ai dienų, per kurias tikimasi, kad išspręsite dilemą ir įsigysite naują.

Visų Lietuvos draudimo kompanijų pasiūlymus galite rasti ir palyginti vienoje vietoje:

 

AUTOMOBILIO DRAUDIMAS