edrauda.lt Naujienos

Kaip dažnai lietuviai keliauja?

Kelionių agentūros tikina, kad prieš pandemiją lietuviai keliavo ypač daug. Kuriam laikui pasikeitę įpročiai vėl grįžta. 2023-ųjų statistika iškalbinga - praeitais metais įsigytų kelionių kiekis jau ne tik panašus į tą, kurį turėjome prieš Covid-19, bet ir šiek tiek didesnis.

Pandemijos metu buvo privalu išmokti keliauti kitaip. Todėl didžioji dalis rinkosi vietinį turizmą, o ypač pamėgo poilsį Lietuvos pajūryje. Šiandien, kai kelionės nebėra ribojamos, į topus sugrįžta Graikijos, Egipto ir Turkijos kurortai. Specialistai tikina, kad šis trejetukas populiariausias nuo neatmenamų laikų. Keliaujantys jau žino, kokios maisto kokybės tikėtis, kaip maždaug atrodys aptarnavimas ir klimato sąlygos. Daugumai šias keliones rekomenduoja ten jau apsilankę bičiuliai ar šeimos nariai, nemažai keliautojų į šiltus kraštus vyksta ne pirmą ir ne antrą kartą. 

Specialistai primena, kad kiekvienais metais pastebi ir bent vieną naują populiarėjančią kryptį. Dažniausiai tai būna efektas, kurį sukuria teisinga tos užsienio šalies turizmo politika. Tačiau tie patys specialistai pastebi, kad susidomėjimas įprastai trunka trumpą laiką. Taip vienas hitines lokacijas keičia kitos, o turistai antrą kartą į tokias vietas grįžti neskuba.

Statistiškai tautiečiai per metus keliauja bent porą kartų. Viena kelionė būna brangesnė, ilgesnė, kur nors į šiltus kraštus. Antra - gerokai pigesnė, paskutinės minutės pasiūlymas, į kurį leidžiamasi ekspromtu, daug neplanuojant ir tikintis išleisti kuo mažiau.

Kaip dažnai keliaujate ar kur toli skrendate, visai nesvarbu. Svarbiausia prieš pat sėdant į lėktuvą pasirūpinti kelionių draudimu. Jis padės, jei prireiktų netikėtų medicininių išlaidų, patektumėte į nelaimingą atsitikimą ar dingtų bagažas. Keleto skirtingų draudimo bendrovių pasiūlymus galite gauti vienoje vietoje, tad verta patikrinti:

KELIONIŲ DRAUDIMAS