edrauda.lt Naujienos

Ką reikia žinoti apie paspirtukų ir žoliapjovių draudimą?

Neseniai priimtas įstatymas, įpareigojantis savininkus apdrausti galingesnius paspirtukus bei žoliapjoves. Tačiau detalesnės informacijos apie tai vis dar mažoka, todėl girdime daug pasipiktinimo. Atsakysime į keletą dažniausiai užduodamų klausimų.

 

Iš kur žinoti ar turiu drausti savo transporto priemonę, ar ne?

Paprasčiausias būdas - išsiaiškinti savo transporto priemonės techninius parametrus. Tai nesudėtingai padarysite paskaitę jos instrukciją ar suvedę tikslų modelį į internetinę paieškos sistemą.

Drausti reikės tada, jei jūsų turimos transporto priemonės didžiausias projektinis greitis daugiau nei 25 km/val. Taip pat, jei grynasis svoris daugiau kaip 25 kg, o greitis siekia 14 km/val ir daugiau. 

 

O kaip rankomis stumiamos žoliapjovės? Negi ir jas reikia drausti?

Rankomis stumiamos žoliapjovės nėra transporto priemonės, todėl jų drausti tikrai nereikės. 

 

Ar turiu apsidrausti jau dabar?

Nors įstatymas jau galioja, tačiau skubėti neverta. Draudimas reikalingas tik tada, kai transporto priemonė eksploatuojama. Todėl galite ramiai sulaukti vėlyvo pavasario ir draudimu pasirūpinti tada, kai pradėsite važinėtis paspirtuku. 

Tiesa, transporto priemonės drausti visiems metams taip pat nebūtina. Pasirinkite tik tą laikotarpį, kai ji bus naudojama. 

 

Transporto priemonė atitinka reikalavimus, tačiau su ja važinėju tik savo kieme. Ar reikia drausti?

Apdrausti reikia tik tas transporto priemones, kurios dalyvauja eisme. Jei ja naudojatės tik privačiose teritorijose, jokie patikrinimai nebus atliekami ir draudimo jai nereikia. 

 

Kiek kainuos?

Formulės tikrai bus paprastesnės nei tos, kurios naudojamos automobilių vairuotojams. Tačiau vienos sumos įvardinti neįmanoma, ji bus apskaičiuojama individualiai. Dėl to patariame kreiptis į mūsų specialistus. 

 

Kam reikalingas toks draudimas?

Taip siekiama apsaugoti asmenis, patenkančius į eismo įvykį su tokiomis transporto priemonėmis. Jei nukentėtų kitų žmonių sveikata ar turtas, finansines išlaidas atlygins draudimo kompanija.

 

AUTOMOBILIO DRAUDIMAS