edrauda.lt Naujienos

Automobilio draudimas mėnesiui: praktiškas pasirinkimas ar reklaminis triukas?

Automobilio draudimas mėnesiui: praktiškas pasirinkimas ar reklaminis triukas?

Terminuotos, mėnesio ar panašios trukmės sutartys bei kiti trumpalaikiai įsipareigojimai šiandien gana dažnai pritaikomi – narystei sporto klube, Netflix prenumeratai, terminuotam įdarbinimui, kambario ar buto nuomai ir eilei kitų paslaugų. Tai suprantama: trumpalaikiai susitarimai reiškia mažesnius įsipareigojimus, didesnį lankstumą ir galimybę drąsiau išmėginti įvairias paslaugas. 

UADBB „Edrauda“ draudimo specialistai atsako – ar verta trumpam laikotarpiui apsidrausti savo automobilį?

 

Paprastas veikimas

Trumpalaikis automobilio draudimas – tai laikinas draudimas, kurio galiojimo trukmė nuo kelių valandų iki kelių mėnesių.

Šios paslaugos veikimo principas paprastas: tereikia nurodyti pageidaujamą draudimo trukmę ir sudaryti sutartį. Esant poreikiui ją pratęsti, tereikės susisiekti su draudimo kompanija ir prailginti draudimo galiojimo trukmę už papildomą įmoką. 

Dauguma trumpalaikių automobilio draudimo polisų savo apsaugos pobūdžiu atitinka įprastinį draudimą, tačiau bet kokiu atveju būtina įsigilinti į sutarties sąlygas: kad būtumėte užtikrinti, jog gausite išmoką net ir vagystės, gaisro ar kitos nelaimės atveju. Taip pat pasidomėkite, ar esant poreikiui sutarties sąlygas galima išplėsti, pavyzdžiui, įsigyti automobilį apdrausti keliaujant užsienyje arba įvykus gedimui. 

 

Kodėl verta rinktis trumpalaikį automobilio draudimą? 

Nors daliai žmonių ši paslauga atrodo nepraktiška, iš tiesų pasitaiko nemažai gyvenimiškų situacijų, kuomet įprastinio automobilio draudimo rinktis neverta: 

  • Turite kelis automobilius ar kitas transporto priemones, su kuriais pastoviai nevažinėjate (pavyzdžiui, motociklą, su kuriuo keliaujate retai, tik šiltuoju sezonu ir pan.);
  • Trumpam skolinatės automobilį iš draugų ar artimųjų;
  • Automobilį laikinai naudoja besimokantys vairuoti asmenys (su šeimos narių, kurie turi reikalavimus atitinkantį vairuotojo stažą, priežiūra);
  • Keliaujate užsienyje su savo automobiliu ir norite jaustis saugesni;
  • Išmėginate naują automobilį – jei ruošiatės jį pirkti iš privataus asmens ir jis sutinka, kad trumpam išbadytumėte transporto priemonę.

 

Laikinas automobilio draudimas pasižymi įvairiais privalumais – tai nėra ilgalaikis įsipareigojimas, tačiau suteikia ne mažiau patikimą apsaugą. Šis draudimas leidžia sutaupyti, jeigu transporto priemone naudojatės retai: mokėkite tik tada, kai iš tiesų reikia. Svarbiausia, kiek laiko galios sutartis – kelias savaites ar kelis mėnesius – galėsite nuspręsti tik Jūs. Tikime, kad lankstumas, operatyvumas ir pritaikomumas individualiems poreikiams yra būtent tai, ko ieškote!

Trumpalaikį automobilio draudimą įsigyti greita ir paprasta: tai galite padaryti internetu. Geriausią sprendimą pasiūlys „Edrauda“ komanda: galėsite pasirinkti iš skirtingų draudimo bendrovių pasiūlymų.