edrauda.lt Naujienos

Privalomasis draudimas paspirtukams ir žoliapjovėms

Apie paspirtukus ir jų vairuotojus kone kiekvienas turi savo nuomonę. Vieniems jie netrukdo, kiti - piktinasi. Yra net miestų, kur ši transporto priemonė išvis uždrausta. Nieko keisto, niekaip įstatymais iki šiol nekontroliuojami eismo dalyviai dažnai patekdavo į avarines situacijas, taip apgadindami svetimą turtą, sužalodami praeivius ar pakenkdami patys sau. Būtent dėl to šis galvos skausmas pasiekė ir seimą, kuris įpareigojo drausti galingesnius paspirtukus bei žoliapjoves.

Numatyta, kad privaloma drausti net ir neregistruotinas motorines transporto priemones. Toks įstatymas galioja tik tada, kai šios išvysto didesnį nei 25 km/val. greitį arba jų grynasis svoris siekia 25 kg, o projektinis greitis - bent 14 km/val.

Į tokį sąrašą patenka tiek elektriniai paspirtukai, tiek panašios transporto priemonės. Užtenka tik tiek, kad atitiktų aukščiau įvardintus kriterijus. 

Šiuo įstatymų norima eismo įvykiuose nukentėjusiems asmenims užtikrinti sklandesnį nuostolių atlyginimą, nes iki šiol šis procesas buvo ganėtinai padrikas.