edrauda.lt Naujienos

Nekilnojamo turto draudimas - ar verta?

Užsidegė keptuvė, nuo jos gaisras pasklido po kitus kambarius, galiausiai ugnies suvaldyti nepavyko ir sudegė visas būstas? O gal taip nutiko pas apačioje gyvenantį kaimyną, gaisras buvo toks didelis, kad liepsnos stipriai apgadino ir jūsų nekilnojamą turtą? Jei būstą esate apsidraudę, draudimas pasirūpins žalos atlyginimu, tačiau ar žinote kokio dydžio išmoką gausite?

Tarkim, būstas sunaikintas „iki pamatų“. Jei drausdamiesi padarėte viską tinkamai, draudimo išmoka gali siekti ir šimtą procentų draudimo sumos, kuria buvote apsidraudę. Todėl prieš draudžiantis svarbu atkreipti dėmesį, kokia suma draudžiate, nes tai nieko bendro neturi su realia pačio turto kaina. 

Reikia žinoti ir tai, kad draudimo išmoka gali sumažėti dėl jūsų pačių kaltės. Taip įvyksta tada, kai apsidraudęs nesilaiko taisyklėse numatytų reikalavimų. Vienas jų - dūmų detektoriaus įrengimas. Pagal Lietuvos įstatymus jie privalomi visuose gyvenamuosiuose objektuose. Naujos statybos būstuose statytojai būtinai įrengs daviklius, tačiau jais rūpintis, keisti išsikrovusius elementus ir pan. turi patys gyventojai. Nėra instancijos, kuri tikrintų gyventojus, todėl pas daug ką šio daikto išvis nerasite. 

Verta priminti, kad būsto draudimas fiziniams asmenims nėra privalomas. Kiekvienas norintis tai turi padaryti pats, o draudimo kompanijos leidžia pasirinkti nuo kokių rizikų norima drausti nekilnojamą turtą ir jame esančius daiktus.

Draudimo kompanijos gali padėti apsaugoti turtą nuo ugnies, vandens, gamtos jėgų, vagysčių, net išdaužtų stiklų. Tai standartiniai pasirinkimai, bet galima pasirinkti išplėstines apsaugas. Tada įvykus bet kokiam turto sugadinimui, sunaikinimui ar praradimui draudimo atstovai ateis į pagalbą. Visgi specialistai pastebi, kad lietuvaičiai į tokias apsaugas vis dar žiūri pro pirštus ir jomis susidomi tik patys susidūrę su tokio tipo žalomis. 

Kiekvienas atvejis yra unikalus. Nėra vieno standartinio draudimo bet kokiam atvejui. Todėl rekomenduojame patikrinti visų Lietuvos draudimo kompanijų pasiūlymus, kuriuos sudėjome į vieną vietą

TURTO DRAUDIMAS