edrauda.lt Naujienos

Kodėl būtina nurodyti visus, kurie vairuos transporto priemonę?

Rinkdamiesi tiek privalomąjį transporto priemonės draudimą, tiek Kasko, turėjote pastebėti, kad tarp visų kitų klausimų prašoma nurodyti ar automobilį vairuos kiti asmenys. Draudimo kainos apskaičiavimas paremtas statistiniais duomenimis, todėl pažymėjus, kad prie vairo kartais sėdės ir ką tik teises išsilaikęs sūnus, jis gali šiek tiek pabrangti. Būtent dėl šios priežasties dauguma besidraudžiančiųjų linkę nutylėti tokius faktus. Bet ar žinote kuo rizikuojate?

Net jei įsigydami draudimo polisą šiek tiek apsimelavote, niekas netikrins ir neieškos, kas iš tikro vairuoja automobilį. Tačiau jei įvyktų eismo įvykis, o prie vairo sėdėtų didesnio rizikingumo vairuotojas, gali būti išieškoma dalis arba net visa išmoka. Jei turite Kasko sutartį, draudimo kompanija gali nuspręsti išvis nepadengti jūsų nuostolių. 

Būna atvejų, kai po eismo įvykio transporto priemonės savininkas bando prisiimti atsakomybę už didesnės rizikos vairuotoją. Jei ši apgaulė išaiškėtų, draudimo kompanija rimtai svarstys išmokos dydį. Taip pat toks veiksmas gali užtraukti administracinę atsakomybę už sukčiavimą.

Kodėl draudimo kompanijos nori žinoti, kas vairuos automobilį? Kaip jau minėjome - viskas paremta statistika. O ji iškalbinga. 20-ies metų ir jaunesnių vairuotojų tikimybė patekti į eismo įvykį yra net 15 kartų didesnė nei 60-69 m. amžiaus grupės senjorų. Jaunuoliai net 10 kartų dažniau patenka į dviejų automobilių susidūrimus, net 12 proc. mirtimi pasibaigiančių autokatastrofų taip pat priskiriama jaunuoliams. 

Specialistai rekomenduoja įsigyjant draudimo polisą nurodyti jauniausio ara mažiausią vairavimo stažą turinčio vairuotojo duomenis. Nesvarbu tai žmona, vaikai ar giminaitis. Ir visai nesvarbu kaip dažnai prie vairo sės kitas žmogus, užtenka to vieno karto kai kelionė bus nesėkminga ir jau turite problemą.

„Edrauda“ bendradarbiauja su visomis Lietuvos draudimo kompanijomis ir leidžia palyginti jų pasiūlymus vienoje vietoje. Suveskite savo automobilio valstybinį numerį, draudimo laikotarpį, šalį, kurioje bus eksploatuojama transporto priemonė ir kas ją vairuos. Per kelias sekundes parodysime kainas, o jūs neskubėdami galėsite apsvarstyti gautus pasiūlymus.

AUTOMOBILIO DRAUDIMAS