edrauda.lt Naujienos

Kaip pasiruošti saugiam aktyviam poilsiui kalnuose?

Žiemos kelionių sezonas ypač džiugina aktyvaus laisvalaikio mylėtojus. Jie renkasi poilsį kalnuose ir užplūsta Austrijos, Šveicarijos, Slovakijos, Lenkijos slidinėjimo kurortus. Tačiau derėtų nepamiršti, kad visada yra tikimybė, jog tokio tipo atostogos gali baigtis netikėtomis traumomis. Kaip nuo to apsisaugoti?

Slidinėjimą galime prilyginti bet kokiam kitam sportui. Panašių fizinių pastangų pareikalaus ir bėgimas, plaukimas ar važinėjimas dviračiu. Norint tai daryti visą savaitę ir intensyviai, derėtų kūną ruošti iš anksto. Būdami geros fizinės formos jūs ne tik jausitės saugesni, bet ir sparčiau tobulinsite savo slidinėjimo techniką.

Dažniausiai tokias keliones planuojame gerokai iš anksto. Kadangi tai ne paskutinės minutės pirkinys, specialistai pataria bent vieną ar du mėnesius praleisti sporto klube. Aišku, sporto klubas tik vienas iš variantų, jį galite pakeisti ir bėgiojimu gryname ore. Reguliariai sportuodami gerai paruošite visą organizmo raumenyną. Taip pat svarbu gerinti širdies bei kraujagyslių darbą, nepamiršti kvėpavimo sistemos. 

Kardio treniruočių dėka sustiprėja širdies darbas. Tai padeda paruošti organizmą didesniems iššūkiams, lengviau atsistatyti. Tam gali padėti ėjimas ant bėgimo takelio, intervalinės treniruotės ir pan.

Derėtų nepamiršti ir kojų tvirtumo. Čiuožiant nuo kalno daugiausiai dirba būtent jos, mat turi atlaikyti visą svorį, išlaikyti balansą staigiuose posūkiuose. Kadangi jūsų kelionė truks bent savaitę, pritupimus ir įtupstus galite pradėti daryti jau dabar.

Net tinkamai fiziškai pasiruošę nesate šimtu procentų apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų. Todėl labai rekomenduojame pasirūpinti geru kelionių draudimu. Dirbame su visomis Lietuvos draudimo kompanijomis, tad padėsime vienoje vietoje palyginti visų jų pasiūlymus:

KELIONIŲ DRAUDIMAS