edrauda.lt Naujienos

Į ką atkreipti dėmesį perkant automobilį?

Dauguma Lietuvos keliais važinėjančių automobilių - pirkti visai ne salonuose, o iš antrų rankų. Naujų automobilių gatvėse su metais tik daugės, bet drastiškam situacijos pokyčiui prireiks dar daug laiko. Į ką atkreipti dėmesį renkantis dėvėtą automobilį?

Nemažai automobilių pardavėjų yra linkę nuslėpti transporto priemonės trūkumus arba pagražint esamą situaciją. Kadangi jie automobiliais prekiauja masiškai, kartais ir patys nežino visų defektų. Rekomenduojama atlikti nuodugnią apžiūrą patiems arba į kompaniją pasiimti srities profesionalą. Jei visgi patikrą atliksite patys, pradėkite nuo išorės. Tam naudokite dažų storio matuoklį. Tai duos žinių, kokie remonto darbai buvo atlikti.

Ne ką mažiau svarbu apžiūrėti dugną, slenksčius, vidines sparnų puses. Variklio skyriuje esantys kėbulo elementai taip pat gali būti iškalbingas objektas. Jei automobilis buvo patekęs į stiprią avariją, jie gali būti deformuoti. Tai įmanoma pastebėti ir po remonto. 

Būtina atidaryti variklio dangtį, pažiūrėti ar nėra akivaizdžiai matomų trūkumų. Tai gali būti net ir įtrūkusios žarnelės ar korozijos židiniai. Tokią apžiūrą verta atlikti tiek tada kai automobilis pašildytas, tiek, kai variklis šaltas. 

Nepamirškite pabandyti automobilio kelyje. Kiekvienas pardavėjas leis ištestuoti, kaip važiuoja jo prekė. Šioje vietoje suprasite ar jums ši transporto priemonė maloni, ar tinka pagal ūgį, ar važiuojant jaučiatės gerai, ar patogios sėdynės ir pan. Būtinai patikrinkite ar kelionės metu automobilis neskleidžia keistų garsų, ar pavarų dėžė veikia stabiliai. Net tokios smulkmenos kaip oro kondicionieriaus geras veikimas yra svarbu. Nes kiekvienos neveikiančios smulkmenos sutvarkymas vėliau autoservise kainuos nemažus pinigus. 

Tinkamą automobilį išsirinkti yra tikras iššūkis. Džiaugiamės, kad šiandien nebėra iššūkis įsigyti jam draudimą. Keleto skirtingų draudimo kompanijų kainas patikrinti galite čia:

KASKO DRAUDIMAS