edrauda.lt Naujienos

Žiemą keiskime ne tik padangas, bet ir vairavimo įpročius

Visi žinome, kad keičiantis orams, privalu pasikeisti ir padangas. Tačiau dauguma mūsų pamirštame, kad ir mūsų vairavimo įpročiai turi prisitaikyti prie naujų sąlygų. Ką daryti, kad vairavimas žiemą būtų maksimaliai saugus?

Pirmas dalykas - langų valymo sistema. Derėtų patikrinti valytuvų būklę, ar guma dar tinkama naudojimui, ar gerai priglunda prie stiklo, nepalieka nešvarumų. Taip pat derėtų pakeisti langų plovimo skystį. Jei šiltuoju metų laiku naudojate vasarai pritaikytą, dabar būtina pilti neužšalantį prie minusinės temperatūros. 

Kitas gana paprastas, bet labai naudingas patarimas, prieš važiuodami į užpustytą kelią patikrinkite ar dega visos lemputės. Taip pat ar tinkamai sureguliuoti žibintai - tai svarbu ir dėl jūsų pačių matomumo, ir dėl to, kad nesukeltume nepatogumo kitiems eismo dalyviams. Jei automobilis ilgai stovėjo ant lauko ir yra purvinas ar snieguotas - būtinai jį nuvalykite, ar nuplaukite.

Specialistai rekomenduoja su savimi vežiotis tempimo lyną, užvedimo laidus. Tiesa, šiuos dalykus turėti verta ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų eismo dalyvių. Užvedimo laidai padės jei išsikrautų akumuliatorius ar dėl šalčių nepavyktų užvesti variklio. Tuo tarpu virvė padės jei netikėtai įklimpsite ar kaimynas per pusnis negalės išvažiuoti iš kiemo.

Na ir paskutinis ekspertų patarimas - pasikartoti kaip keičiasi greičio ribojimas žiemišku laiku. Taip išvengsite baudų ir kitų nepatogių situacijų. Tiesa, nepatogias situacijas amortizuoti padės ir KASKO draudimas. Su juo tiesiog jausitės bent šiek tiek saugesni. Palyginti keleto kompanijų pasiūlymus galite čia:

KASKO DRAUDIMAS