edrauda.lt Naujienos

Kodėl nuomojant būstą būtina apdrausti savo turtą?

Buto ar namo nuoma gali tapti ne tik papildomomis pajamomis, bet ir sėkmingu verslu. Vis dėlto, ši veikla neatsiejama nuo rizikų: Jūsų butas neapsaugotas nuo įvairių nelaimingų atsitikimų – užliejimo, kilnojamojo turto sugadinimo ar net gaisro. Kaip tokiu atveju apsisaugoti nuo konflikto su nuomininkais ir neišleisti didelių lėšų būsto remontui?

Sąlygas aptarkite iš anksto

Susidūrus su nemaloniu įvykiu nuomojamame būste, kyla keblus klausimas – kas turėtų apmokėti nuostolius? Būtent todėl svarbu iš anksto apsvarstyti visus galimus incidentus. Su būsimais nuomininkais pasirašomoje nuomos sutartyje aiškiai apibrėžkite šias situacijas ir nurodykite savo bei nuomotojo atsakomybę.

Vis dėlto, draudimo specialistai pastebi, kad atvejai, kuomet lėšos išieškomos iš nuomininkų Lietuvoje pasitaiko rečiau – reikia teisinių įrodymų, kad žala atlikta tyčia arba nuomininkas neatsargiais veiksmais sukėlė gedimą (pavyzdžiui, sąmoningai prakiurdė vamzdžius ir užliejo kaimynų butą). Taigi, dažnai visus nuostolius tenka padengti savininkui.

Jeigu būste gyvena nuomininkai, žalos rizika didesnė: svetimas turtas, lyginant su nuosavu, saugomas aplaidžiau. Dažniausiai nuomojamuose būstuose įvyksta šios nelaimės:

  • Santechnikos gedimai – santechnikos bėdos, pavyzdžiui pratrūkę vamzdžiai, gali baigtis rimta buitine nelaime, kuri pakenks ne tik Jūsų būstui, bet ir kaimynų turtui.
  • Suniokotas kilnojamasis turtas – pasitaiko, kad dėl neatsargaus nuomininkų elgesio negrįžtamai sugadinama elektronika ir buitinė technika: indaplovė, skalbimo mašina, televizorius. Taip pat kenčia kiti brangūs daiktai – baldai, paveikslai, lovos.
  • Sugadinta apdaila – vaiko flomasteriais sukurti „meno kūriniai“ ant šviesių sienų, augintinio aštriais dantukais paženklinta sienų apdaila, subraižytos grindys ar įsigėręs gyvūno šlapimo kvapas – tai dar viena reali rizika, su kuria tenka susidurti nuomotojams.

Deja, apliejus butą, sugadinus sienų apdailą, brangias parketlentes ar baldus, dalis nuomininkų bijo apie tai pranešti būsto savininkui. Sugadintas vietas bando tvarkyti savarankiškai arba apskritai nesuka galvos dėl remonto – tik išsikrausčius nuomotojas pastebi padarytus nuostolius.

Žalos atlyginimu rūpinkitės šiandien

Įvykus nelaimei, atsakomybė už nuostolius dažnai kliūna būsto savininkams, todėl geriausia išeitis – draudimas. Daugelis bendrovių siūlo ypatingas sąlygas nuomojamo nekilnojamojo ir kilnojamojo turto draudimui, todėl pats metas tuo pasirūpinti.

Priklausomai nuo draudimo sąlygų, sugadintas susidėvėjęs turtas gali būti pakeičiamas identišku nauju. Pilnai atlyginama visa žala, padaryta būsto apdailai, sienoms, grindims, technikai ir kitam turtui. Taip pat suteikiama finansinė apsauga gaisro, vagystės, gamtos stichijos atveju.

Apsilankę https://www.edrauda.lt/ rasite skirtingų kompanijų būsto draudimo pasiūlymus – išsirinkite pagal savo galimybes ir poreikius. Kad netektų gailėtis rytoj, nuomojamo turto apsaugą gaukite šiandien!