edrauda.lt Naujienos





Kaip paruošti automobilį žiemos sezonui?

Neišvengiamai artinasi šaltasis sezonas, kuris kiekvienam vairuotojui tampa savotišku iššūkiu. Kaip iš anksto patobulinti vairavimo įgūdžius slidžiais bei užpustytais keliais atsakymo neturime, tačiau automobilį žiemai galite pradėti ruošti jau dabar. Pateikiame keletą idėjų, nuo ko pradėti.

 

Pasirūpinkite žieminėmis padangomis 

 

Tai yra pirmas dalykas, kuris šauna į galvą vos tik pasisuka kalba apie pasiruošimą žiemai. Ir ne veltui - pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus vasarinės padangos į dygliuotas privalo būti pakeistos iki lapkričio 10 d.

 

Derėtų nepamiršti, kad labai svarbu ne tik padangos protektorius, bet ir tinkamas slėgis. Šaltas oras užima šiek tiek mažiau vietos. Jei jas iki normos pripūtėte dar tada kai oras buvo pliusinės temperatūros, termometro stulpeliui nukritus žemiau nulio, jos pastebimai „suminkštės“. Rekomenduojame palaikyti tokį padangų slėgį, kuris nurodytas gamintojų. 

 

Ar degalų kiekis svarbus?   

 

Apie tai kiek kuro bake verta laikyti degalų yra įvairiausių nuomonių. Viena jų teigia, kad pilnas bakas yra geriausias pasirinkimas. Tokiu atveju mažiau tuščios vietos lieka orui, kuris kondensacijos metu gali virsti vandens lašeliais ir padaryti žalos.

 

Jei šio patarimo kasdien laikytis nežadate, rekomenduojame į jį būtinai atsižvelgti bent kai ketinate automobilį nenaudojamą palikti ilgesniam laikui.

 

Kada keisti akumuliatorių?

 

Dar viena dažna problema - šaltą rytą niekaip neužsivedantis variklis. Tam gali būti daug priežasčių, bet pirmiausia galimai apkaltinsime akumuliatorių. Kad nereikėtų to daryti, verta iš anksto jį pasikeisti. Ypač jei nujaučiate, kad šis nėra pirmos jaunystės.

 

Ekspertai tikina, kad tobuliausia akumuliatorius utilizuoti būtų kas 4 metus, tad jei jūsiškis panašaus amžiaus, verta susimąstyti. 

 

Kad neužšaltų langai 

 

Žiemos pradžią nuspėti galima ir tada, kai papurškus langų ploviklio langas apsitraukia ledu. Tai džiaugsmo tikrai nesuteiks, todėl tinkamu stiklų plovimo skysčiu bakelį papildyti derėtų iš anksto.

 

Rekomenduojama pilti tą skystį, kuris gali atlaikyti bent minus 30 laipsnių temperatūrą.

 

Kaip dar apsisaugoti?

 

Jei siekiate, kad galimos avarijos, stichijos padarytos žalos bei panašūs nuostoliai nesugadintų jūsų geros nuotaikos, rekomenduojame įsigyti kasko draudimą. Nuo privalomojo draudimo jis skiriasi tuo, kad žala atlyginama nepriklausomai nuo to ar jūs buvote eismo įvykio kaltininkas, ar kaltininkas buvo kažkas kitas.