edrauda.lt Naujienos





Gyvybės draudimas: kodėl juo labiau tiki vyrai?

Dažnai klaidingai galvojama, kad gyvybės draudimas - saugiklis, suteikiantis finansinę pagalvę tik mirties atveju ir tinkamas tik vyresnio amžiaus žmonėms. Tačiau realybė yra kiek kitokia. Draudimo kainų palyginimo bendrovės „Edrauda“ kartu su „Allianz Global Life“ teikiama paslauga apima gerokai didesnį rizikų lauką. Šalia piniginės garantijos dėl netikėtos netekties, gyvybės draudimas numato išmokas ir tokiais atvejais, kaip darbingumo sumažėjimas/praradimas dėl ligos ar nelaimingo įvykio, gydymo išlaidos diagnozavus tam tikras ligas ir dar daugiau.

„Taip, ši paslauga vis dar sunkiai suprantama ypač jauniems žmonės – didžioji dalis apsidraudusiųjų patenka į 30-50 metų amžiaus ribą. Visgi pastebime ir džiuginančią tendenciją, sparčiau auga 20-30 amžiaus vyrų auditorija,“ – statistika dalinasi „Edrauda.lt“ direktorė ir viena iš įkūrėjų Rima Kazlauskaitė

Specialistė teigia, kad paslauga besinaudojančių vyrų ir moterų santykis yra neproporcingas – tokia draudimo forma pasitiki vos 25% moterų ir net 75% vyrų. „Galbūt tai mūsų visuomenėje susidėliojusių ilgalaikių tradicijų ir požiūrio atspindys. Vis dar gajus mąstymas, kad būtent vyras turi pasirūpinti šeimos gerove, užtikrinti saugią ateitį. Tikriausiai todėl jie linkę susidėlioti saugiklius, pagalvoti, o kas būtų jei įvyktų nelaimė. Taip pat nepamirškime, kad gerokai daugiau vyrų dirba padidintos rizikos darbus, tai irgi priverčia permąstyti galimus scenarijus,“ – situaciją analizuoja Rima Kazlauskaitė. „Tačiau mano nuomone, visi vienodai turime galvoti apie ateitį, net jei ši tema nėra pati maloniausia.“

Paslaugos užsakymo metu renkama informacija, kuri padeda įvertinti galimas rizikas. Vienas tokių duomenų vartotojų žalingi įpročiai, konkrečiai - rūkymas. Į šį klausimą teigiamai atsakė 1 iš 10-ties vartotojų. Taip pat svarbu ir gyvenamoji vieta. Iš šių duomenų pastebima, kad su gyvybės draudimu geriausiai susipažinę miestų gyventojai, jų net 70%, likusieji 30% gyvena kaimiškose vietovėse.

„Tikimės, kad vis daugiau žmonių atras šią paslaugą ir pradės rūpintis savo ateitimi. Manau netolimoje ateityje statistika turėtų gerokai pakisti – daugės tiek moterų, tiek žmonių iš mažesnių miestų susidomėjimas,“ – ateities prognozėmis dalinosi Rima Kazlauskaitė.