Sukčiaujantiems vairuotojams gresia baudžiamoji atsakomybė

0

Per praėjusius metus viena didžiausių Lietuvos draudimo bendrovių „Lietuvos draudimas“ iš viso identifikavo daugiau kaip 300 sukčiavimo atvejų, susijusių su transporto žalomis. Nesąžiningi vairuotojai išmoką siekia gauti ne tik bandydami apsidrausti po įvykio, bet ir inscenizuodami avariją ar automobilio vagystę, bandydami pranešti apie gerokai didesnę patirtą žalą nei yra iš tikrųjų.

Tiesa, „Lietuvos draudimo“ duomenimis  šiais metais sukčiavimo atvejų skaičius nežymiai mažėja, tačiau neteisėtai bandomų gauti draudimo išmokų suma išaugo 13 proc. ir sudarė beveik 1 mln. eurų, kai praeitais metais iš bendrovės bandyta gauti draudimo išmokų už trečdalį milijono eurų.

Pasak  „Lietuvos draudimo“ Žalų valdymo skyriaus vadovės Viktorijos Katilienės, nesąžiningi vairuotojai, klastodami autoįvykio aplinkybes, rizikuoja ne tik negauti draudimo išmokos, bet ir užsitraukti baudžiamąją atsakomybę ir piniginę baudą. Šalies įstatymai numato, kad už tokio tipo sukčiavimo nusikaltimus teismo paskirta bauda gali siekti net iki 19 tūkst. eurų.

Be to, susidurti su teisiniais nemalonumais tokiais atvejais rizikuoja ne tik sukčiavimo schemų iniciatoriai, bet ir jose sutinkantys dalyvauti žmonės. Pavyzdžiui, išaiškėjus, kad eismo įvykio deklaracija neatitinka tikrovės, ne tik jos kaltininkas, bet ir visi ją pasirašę žmonės gali būti įtraukti į teismo procesą. Nustačius sąmoningo klastojimo faktų, jiems taip pat gali būti pritaikyta baudžiamoji atsakomybė.