Liūdna žinia vairuotojams: draudimas brangs dar labiau

0

Kai kurie vairuotojai jau nuo šių metų pradžios savo kailiu patyrė išaugusias draudimo kainas, dalis neteko žado išvydę, kiek pabrango privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas, tačiau panašu, kad tai ne pabaiga. Vairuotojams kišenes gali tekti pakratyti dar stipriau, kai įsigalios Finansų ministerijos parengtas Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo pataisų projektas.

Finansų ministerijos parengtu įstatymo projektu, kuriam jau pritarė Vyriausybė, panaikinama 5 tūkst. eurų neturtinės žalos riba ir numatoma 5 mln. eurų draudimo suma, į kurią būtų įtraukta ir minėta neturtinė žala, kurią, įsigaliojus pataisoms, turės atlyginti draudimo bendrovės. Transporto priemonių draudikų biuro direktoriaus pavaduotojas Tomas Rudzkis teigė, kad šis pakeitimas neišvengiamas, įgyvendinant ES direktyvą.

Šiuo metu galioja 5 tūkst. eurų riba neturtinei žalai. Iki šios ribos išmokėdavo draudikai, tačiau jei priteista suma viršydavo numatytas lubas, likutį turi padengti eismo įvykio kaltininkas. Tačiau, pagal naująjį įstatymo projektą, panaikinus 5 tūkst. eurų ribą ir ją išplečiant iki 5 mln. eurų, visą priteistą sumą turėtų atlyginti draudikai, dėl ko išaugtų draudimo bendrovių išlaidos, todėl vairuotojai už draudimą turėtų mokėti brangiau. Anot T. Rudzkio, iš vienos pusės tai bloga žinia vairuotojams dėl brangstančio draudimo, iš kitos – gera žinia nukentėjusiems ir besidraudžiantiems.

Kiek brangs draudimas?

„Draudimo įmokos apskaičiavimui didžiausią įtaką turi du veiksniai – eismo įvykių skaičius ir padaromos žalos dydis. Tai klausimas, kokia susiformuos teismų praktika, t. y. kiek teismai pradės vertinti kančias, kurios yra neturtinės žalos, nuo to ir priklausys draudimo kaina. Jei teismai priteis daugiau, tai draudimo išmokos augs, natūralu, kad įmokos didės“, – sakė Transporto priemonių draudikų biuro direktoriaus pavaduotojas T. Rudzkis.

Kita vertus, draudimo brokerių įmonė Edrauda.lt, kuri įvairias draudimo paslaugas siūlo įsigyti internetu, teigia, kad, net ir pabrangus Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomajam draudimui, savo klientams galės pasiūlyti draugiškesnes draudimo kainas, lyginant su draudimu, perkamu tiesiogiai iš draudimo brokerio.