Kas trečia užsiliepsnojanti transporto priemonė – lengvasis automobilis

0

Viena iš didžiausių ne gyvybės draudimo bendrovių Lietuvoje BTA skaičiuoja, kad iš visų gaisrą patyrusių transporto priemonių daugiau kaip trečdalis yra lengvieji automobiliai.

Anot BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andriaus Žiukelio, dažniausios automobilių gaisrų priežastys – elektros ir degalų sistemų gedimai, o dūmai – akivaizdžiausias ir lemiamas signalas, kad iki nelaimės liko tik vienas žingsnis. Visgi, dalis vairuotojų, pamatę dūmus, pasimeta ir paprastai daro tas pačias klaidas: skuba atidaryti variklio gaubtą plikomis rankomis, blaškosi ieškodami gesintuvo, neapsisprendžia kviesti pagalbą ar bandyti automobilį gelbėti pačiam.

„Pirma, kuo greičiau sustokite ir užgesinkite automobilio variklį. Sustoti reiktų saugioje teritorijoje, ne degalinėje, uždarose patalpose ar ten, kur itin intensyvus eismas. Antras žingsnis – skubiai išlaipinkite keleivius ir trečias – skambinkite bendrosios pagalbos numeriu 112“, – pasakoja BTA ekspertas.

Jei ugniagesiai iškviečiami laiku ir atvyksta operatyviai, jei vairuotojas turi veikiantį bent 1 kg gesintuvą, galima išvengti blogiausio scenarijaus, tačiau visiškai nepatirti žalos nėra jokių galimybių.