Marijampolėje „Mercedes“ – vienas dažniausiai draudžiamų automobilių

0

Draudimo įmonės „Eldrauda“ brokeriai, apibendrindami veiklos rezultatus Lietuvoje, teigia, kad vieni populiariausių automobilių draustų internetu Marijampolėje ir Alytuje yra „Mercedes“.

Be to, visų šalies regionų gyventojai vis aktyviau naudojasi draudimo internetu paslaugomis.
Pasak „Eldrauda“ vadovės Rimos Kazlauskaitės, Alytaus ir Marijampolės regionuose vieni populiariausių automobilių, draustų internetu, yra „Mercedes“ – virš 10 proc. Alytuje ir net 17,2 proc. Marijampolėje.
Didžiuosiuose šalies miestuose – Kaune vairuotojai dažniausiai draudžia „Volkswagen“ – 12 proc. visų internetu draustu automobilių, o Vilniuje populiariausi „Audi“ – 9,6 proc. visų internetinio draudimo sutarčių.
Populiariausių internetu draudžiamų automobilių trejetukas: Alytuje: „VW“, „Audi“ ir „Mercedes“, o Marijampolėje: „Mercedes“, „VW“ ir „Audi“.
Skirtinguose šalies regionuose populiariausi automobiliai skiriasi, pavyzdžiui Šiauliuose, Kaune populiari markė „Renault“, lenkianti „Mercedes“ ir „Audi“, Marijampolėje ir Alytuje buvo drausta internetu vos kelis kartus.
Pasak „Eldrauda“ vadovės, skirtinguose Lietuvos regionuose matomos bendros tendencijos ir regionų išskirtinumai. Visoje šalyje draudimo internetu paslaugos auga, o regionuose augimas dar didesnis nei didžiuosiuose miestuose.
Automobilių draudimas internetu čia siekia beveik 60 proc. visų draudimo internete sudaromų sutarčių.
„Žmonės renkasi draudimą internetu, nes tai yra pigesnis ir greitesnis būdas. Vartotojas gauna išsamią informaciją apie siūlomus produktus, pasirenka jam tinkantį pasiūlymą ir jį tuoj pat įsigyja – procesas užtrunka apie minutę“, – teigia R. Kazlauskaitė.
Internetinio draudimo įmonės „Eldrauda“ brokeriai apskaičiavo, jog jų parduodamus polisus internetu galima įsigyti nuo 5-10 proc. pigiau nei kitų įmonių siūlomą identišką privalomojo civilinio transporto draudimą.
Perkant civilinį draudimą „Eldrauda“ interneto svetainėje užtenka nurodyti automobilio registracijos numerį ir kartais patikslinti vairuotojo stažą – tuomet automatiškai pateikiama kelių bendrovių siūloma kaina.
Pasirinkus tinkamą pasiūlymą iškart galima jį įsigyti – nereikia skambinti ar laukti patvirtinimų, be to sistema vartotojams primena apie jau besibaigiančius draudimo polisus el. paštu arba SMS žinute.
„Draudimo internetu pirkimo procesas, mūsų nuomone, turi būti patogiausias vartotojui, jo neturi varginti begalinės lentelės ir klausimai, kuriuos vairuotojai verčiami pildyti.
„Eldrauda“ yra sudariusi sutartį su VĮ „Regitra“, todėl vartotojui įvedus automobilio registracijos numerį, gauname visus reikalingiausius duomenis – nuo techninių parametrų ar būklės iki vairuotojo patirties, todėl greitai galime pateikti geriausią pasiūlymą“, – teigia R. Kazlauskaitė.
Populiariausias automobilio civilinio draudimo polisas internetu perkamas metams – tokių vartotojų yra virš 41 proc. Antras pagal populiarumą – vieno mėnesio draudimas (virš 34 proc.). Draudimo vienam sezonui (3 mėn.) polisus įsigyja virš 15 proc. vairuotojų , likę 8 proc. renkasi pusės metų laikotarpį.
„Pirkti draudimo polisą metams finansiškai turbūt yra labiausiai apsimokantis sprendimas, tačiau sparčiai populiarėja ir 1 mėnesio trukmės draudimas, ypač tarp jaunų vairuotojų ir planuojančių parduoti savo automobilį“, – teigia R. Kazlauskaitė.
Pasak pašnekovės, draudimas internetu Lietuvoje turi didžiulį potencialą. Pagal „Gemius“ interneto rinkos Lietuvoje tyrimą, net 43 proc. interneto vartotojų teigia, kad perka internetu, o 58 proc. planuoja tai daryti artimiausiu metu.
Be to, pasak įmonės „Eldrauda“ vadovės, draudimas internetu yra vienas sparčiausiai augančių interneto prekybos segmentų.
Lietuvoje internetu dažniausiai draudžiasi 25-35 metų amžiaus vartotojai (37 proc.), 35-45 metų ir daugiau nei 45 metų vartotojų draudimą įsigyjančių internetu yra tolygiai po 28 proc., 18-25 metų įsigyjančių draudimą internetu sudaro 7 proc. visų vartotojų, – teigiama įmonės „Eldrauda“ pranešime.